Kamerové systémy

aneb pozor, někdo se dívá. . .

 

Kamerové systémy CCTVKamerové systémy (KS), velmi často také označované zkratkou CCTV (Closed Circuit Television - uzavřený televizní okruh), jsou v poslední době zřejmě nejrychleji rozvíjející se oblastí v ochraně majetku. Na trhu je nespočet různých výrobců, značek a výrobků dramaticky rozdílné kvality - z tohoto důvodu je pro každou instalační firmu životně důležité najít si "svého" výrobce, který splňuje požadované nároky a sleduje nové trendy a technologie. Naše společnost ve svých instalacích používá prvky a technologie světové jedničky na poli CCTV - firmy HIK Vision. Produkty tohoto výrobce jsou známé po celém světě, firma neustále vyvíjí a dodává na trh nové výrobky, funkce, ale také podpůrný software a aplikace - což je v dnešní době tabletů a chytrých telefonů velmi důležité.

 Analog je mrtvý, ať žije IP technologie!

V současné chvíli lze v záplavě různých kamerových systémů najít tři základní technologické směry - samozřejmě pokud nepočítáme speciální aplikace pro úzce specifické profesionální použití:

  • Analogové kamery byly původně jedinou technologií a jejich princip se od dob jejich vynálezu prakticky nezměnil. Tento typ kamery dodává na svém výstupu klasický videosignál, který umí zpracovat v podstatě každý monitor nebo televizní přijímač vybavený tzv. videovstupem. Kromě této výhody bohužel trpí analogové kamery řadou nectností a omezení, proto se zdá být celá tato technologie již za svým zenitem a nabídka analogových kamer i záznamových zařízení rok od roku dramaticky klesá, což se projevuje mj. jejich stoupající cenou. Pokud uvažujete o zřízení nového kamerového systému, je analogová technologie neperspektivní.
  • IP kamery jsou naopak poměrně mladou technologií založenou na TCP/IP komunikaci, díky tomu drží krok se všemi novými trendy a požadavky uživatelů. V principu se chová jako síťová karta počítače, zapojuje se stejnou strukturovanou kabeláží jako počítače a používá stejné síťové prvky (routery, switche apod.) ze kterých může být i napájena. Pokud uvažujete o zřízení nového kamerového systému, IP kamery jsou rozhodně perspektivním řešením.
  • TURBO HD kamery jsou zvláštním typem IP kamer. Byly vyvinuty pro zákazníky, kteří chtějí nové, kvalitní kamery s funkcemi a parametry IP kamer, ale musí z nějakého důvodu používat původní analogové rozvody realizované v drtivé většině koaxiálními kabely. Právě pro ně je určena tato technologie. Pokud uvažujete o zřízení nového kamerového systému na původních kabelových trasách, technologie TURBO HD je tím pravým řešením pro Vás.

CENTR PCO s.r.o.

Šmilovského 219
293 01 Mladá Boleslav

IČ – 25090810
DIČ – CZ2509081
Spis. zn. C 213871 u MS v Praze

NON-STOP DISPEČINK

326 721 055 (Vytočit)
602 245 058 (Vytočit)
pco@centrpco.cz

Další kontakty:
viz sekce Kontakty